Onyıl Bilişim | Microsoft Outlook Mail Kurulumu
Web Yazılım Programcılık , Teknik Servis
onyil,onyıl,website,yazılım,tasarım,teknik,servis,program,seo,design,mail,outlook,wordpress,bilişim,Informatics,servis,mobil uygulama,e ticaret,server,yedek parça
16010
single,single-post,postid-16010,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
onyil_microsoft-outlook

06 May Microsoft Outlook Mail Kurulumu

Microsoft Outlook programını çalıştırınız. Program açıldıktan sonra aşağıdaki yolları izleyerek e-posta hesabınızı kurabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Adım 1 : Araçlar menüsünden E-posta Hesaplarını seçiniz, karşınıza aşağıdaki pencere açılacaktır.

Adım 2 : Açılan pencerede yeni bir e-posta (mail) hesabı kuruyorsak, “Yeni e-posta hesabı ekle” seçeneğini işaretleyelim ve “İleri” tuşuna basalım. Daha önce eklenmiş e-posta hesaplarını görmek veya değişiklik yapmak içinse “Var olan e-posta hesabını görüntüle veya değiştir” seçeneğini seçelim.

Adım 3 : e-posta hesabınızın sunucusu POP3 ise bu seçeneği işaretleyip “İleri” tuşuna basınız. Karşınız aşağıdaki ekran gelecektir. Not: Sunucu bilginizi e-posta hesabınızı aldığınız firmadan öğreniniz.

Adım 4 : Bu bölümde 6 adet bilgi girip daha sonra basit ama önemli bir ayar yapacağız.

Adınız: Buraya adınızı ve soyadınızı yazınız. Türkçe karakter kullanabileceğiniz bu bölümde (diğer hiç bir bölümde Türkçe karakter kullanmayınız) e-posta hesabı firma adına ise firma adı veya işyeri bölüm adı yazabilirsiniz.
E-posta Adresi: Tam mail adresinizi yazınız.
Kullanıcı Adı: Burada e-postayı aldığınız firmadan gelen bilgiye dikkat ediniz. Sunucuların büyük bölümü kullanıcı adı olarak tam mail adresini istemektedir.
Parola: Firmanızın verdiği veya işlemi siz yaptıysanız oluşturduğunuz parolayı giriniz.
Parolayı anımsa kutucuğu işaretli olmalıdır. E-posta firmanızdan aksi bilgi gelmedikçe “Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum aç” seçeneği işaretli olmamalıdır.
Tüm bu bilgileri girdikten sonra “Diğer Ayarlar” tuşuna basalım. 3. sayfadaki ekran açılacaktır.

*Önemli Not: E-posta hesabınızı ve gelen ve giden posta sunucusu adlarını yazarken alan adınızın takısına dikkat ediniz. Burada örnek olarak .com yazılmıştır. Alan adınızın takısı .com.tr, .net, .org v.s. olabilir. Neyse onu yazınız.

Adım 5 : “Diğer Ayarlar” tuşuna bastıktan sonra yukarıda açılan pencerenin üst kısmından “Giden Sunucu” sekmesini tıklayalım. Açılan bölümde “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretleyelim. Bu seçenek işaretlenmezse e-posta alabilirsiniz ama yollayamazsınız. Bu yüzden önemlidir. Gelen sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan seçeneği kendiliğinden işaretlenecektir.

Gelişmiş sekmesinden giden posta sunucu portu 587 olarak ayarlanmalıdır.Tamam tuşuna basarak ekranı kapatalım. Karşımızda aşağıdaki bir önceki ekran kalacaktır.

Adım 6 : Tüm bu bilgileri ve seçimleri yaptıktan sonra bilgisayarınız internete bağlıysa “Hesap Ayarlarını Sına” düğmesine basarak yaptıklarımızı test edelim.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.