Onyıl Bilişim | MİCROSOFT OUTLOOK EXPRESS KURULUMU
Web Yazılım Programcılık , Teknik Servis
onyil,onyıl,website,yazılım,tasarım,teknik,servis,program,seo,design,mail,outlook,wordpress,bilişim,Informatics,servis,mobil uygulama,e ticaret,server,yedek parça
15995
single,single-post,postid-15995,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

06 May MİCROSOFT OUTLOOK EXPRESS KURULUMU

1. ADIM

Outlook Express i açtıktan sonra “Araçlar (Tools)” menüsünden “Hesaplar (Accounts)” seçeneğine giriyoruz.

2. ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede “Ekle (Add)” butonunu tıklayıp, çıkan menüden “Posta (Mail)” yı seçiyoruz.

Eğer var olan bir mail hesabını tekrar düzenlemek istiyorsak sol bölümdeki düzenlemek istediğimiz mailin üzerini faremizin sol tuşu ile bir kere seçip sağ taraftaki “özellikler (Properties)” butonuna basıp, düzenlemeleri yapabilirsiniz.

3. ADIM

“Görünen ad (Display name)” yazan yere Adımızı Soyadımızı veyahutta şirket, firma ünvanımızı yazıp “İleri (Next)” e tıklıyoruz.

4. ADIM

“E-posta adresi (E-Mail adress)” yazan bölüme açtığımız ve kullacağımız e-mail adresini eksiksiz tam olacak bir biçimde yazıp ve “İleri (Next)” e basıyoruz.

5. ADIM

“Gelen posta POP3 sunucusu (Incoming mail server)” ve “Giden posta SMTP sunucusu (Outgoing mail server)” yazan bölümlere “mail.domainadı.com” yazıyoruz.

“Gelen posta sunucum bir POP3 sunucusudur. (My incoming mail server is a POP3 server)” seçili hale getirin ve “İleri (Next)” e basıyoruz.

6. ADIM

“Hesap adı (Account name)” kısmına kullanıcı adımızı domain adınızla birlikte yazıyoruz ve “Şifre (Password)” kısmınada kullanacağımız şifreyi yazıyoruz. Sonra “İleri (Next)” e basıyoruz.

7. ADIM

Bu aşamada email hesabı işlemleri bitirmiş ve gerekli ayarları yapmış bulunuyoruz. “Son (Finish)” u tıklayarak mail için gerekli ayarları bitirmiş oluyoruz.

Bundan sonraki adımlar mail gönderme ile ilgili olacak.

8. ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede “Posta (Mail)” tabını seçip alt taraftaki mail hesabının üzerini faremizin sol tuşu ile bir kere tıklayıp sağ taraftaki “özellikler (Properties)” butonuna basıyoruz.

9. ADIM

Karşımıza çıkacak pencerede “Sunucular (Servers)” tabını seçip alt taraftaki “Sunucum kimlik doğrulamsı gerektiriyor (My server requires authentication)” bölümünün önündeki kutucuğu işaretleyerek seçili hale getiriyoruz.

Ardından “Uygula (Apply)” ve sonrasında da “Tamam (OK)” a basarak işlemimizi bitiriyoruz.

Artık Outlook Express programı ile sorunsuz bir biçimde e-postalar alabilir ve gönderebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.